Procedura pr marrjen e provave t tilla, n shikim t par, sht fare e thjesht. 4 KudoZ points were awarded for this answer, For another site operated by ProZ.com for finding translators and getting found, go to, General / Conversation / Greetings / Letters. Certifikat lindje, jo m e vjetr se 3 muaj, pr shtetasin shqiptar, lshuar pr lidhje martese; 4) Certifikat pr lidhje martese, jo m e vjetr se 3 muaj pr . PLATFORMA QEVERITARE E NDRVEPRIMIT - Ofrues Federativ. In a report on the modernization of Albania's Civil Registration, Statistics Norway reports that, with their assistance, Albania has developed a National Civil Register Database, where the civil status components of Albania's residents are collected and maintained digitally (Norway Apr. 0000005117 00000 n 2. Koordinatori per Informim : Sofika Rexhepi. Shkelja e kryer pes vjet m par u hetua me iniciativ t . Therefore, it is possible to determine where the birth certificate was issued, as well as its registration number (ibid.). Hapat e procedurs. Procedura e lidhjes s martess me nj shtetas t huaj sht e njjt me lidhjen e martess me nj shtetas shqiptar. 0000155218 00000 n Lista dokumentave: - Kart Identiteti e personit (i cili sht nj nga bashkshortt) q krkon certifikatn martesore Portali qeveritar e-albania, adresa dixhitale pr t trhequr certifikata, vrtetime apo dokumente personale pr t gjith qytetart shqiptare. Pasaportat ose ID-t e prindrve4. Ai nuk arriti t regjistrohet n kt shtet, se ekziston dhe se ishte i gjall. Krkesa pr pajisje me Certifikat Lindje nga ana e shtetasve shqiptare rezident n Austri, Bullgari, eki, Hungari, Kosov, Kroaci, Japoni, Mal i Zi, Rumani, Sllovaki, Zvicr, Turqi. Prshndetje. Ku mund t marr dokumentin? Moti do t jet me kthjellime dhe vransira mestare reshje shiu lokale n zonat malore dhe jug. id 4121333 prane prokurorise se tiranes ne rrugen haxhi hysen dalliu, shitet apartament 2+1 me certifikate pronesie, siperfaqe totale 113 m, kati 6 ne nje pallat te ri me ashensor. Legalizimin per njsimin e kopjes me origjinalin te shkresave administrative greke, sht e nevojshme t tregohet dokumenti origjinal. 2022 - 2022 5 muaj nga mbyllja e sporteleve fizike Rreth mij aplikime pr shrbime mij dokumente elektronike t gjeneruara tek e-Albania pr shrbime t DPSHTRR-s Mbi milion lek t kursyera . vite koh e kursyer e-Albania . Nse marrim parasysh situatn nga nj kndvshtrim ligjor, certifikata lshohet pr njohjen publike t faktit t vdekjes, i cili sht i qeverisur nga dispozita t caktuara ligjore. LAJME. Prcaktimi i shtetsis vendoset nga Drejtoria e Shtetsis me seli n kryeqytetin e prefekturs s cils i prket bashkia ku sht deklaruar babai grek.1. Shprblimi do t bhet i pagueshm vetm nj her dhe nna do t ket prparsi n prfitimin e pagess, n rast se ajo sht e siguruar; 2.Shprblimi pr do fmij t lindur do t jet nj shum e barabart me 50 prqind t pags minimale mujore. Ky sht termi standard pr lshimin e certifikatave t vdekjes n nj departament funksional t regjistrimit civil, si dhe n organet ekzistuese. T afrmit mund t aplikohen n rast t vdekjes s personit n organizatn q kryer lshimin fillestar t dokumentit q konfirmon vdekjen. a) Legalizuar me vul Apostile One of the formats is in Albanian while the other is multilingual and tends to be used when dealing with international bodies (ibid.). Prmbledhje t aktiviteteve kryesore t e-Albanias, foto, video, newsletter. Viti: 2011. Civil Registry Office. N momentin e aplikimit Vendi: Pran Njsis Administrative prkatse t Bashkis Tiran . Evolution of nighttime light intensity in Albania from 2012 to 2021. Shrbim pr dhnien e lejes "Pr aktivitetin e autoshkollave, pajisjen e kandidatve me leje drejtimi, kualifikimin e instruktorve t autoshkollave dhe specialistve t Drejtoris s Prgjithshme t Shrbimeve t Transportit Rrugor (DPSHTRR)". Hapat e proedures. Urbanizm, Planifikim dhe Mbrojtje t Mjedisit, Lista e hollsishme e shrbimeve q ofron Komuna, Njoftim pr anulim t aktivitetit t prokurimit, Njoftim mbi rezultatin e konkursit t projektimit, Baza ligjore, disa nga aktet ligjore dhe nnligjore, Ekstrakt nga regjistri qendror i gjendjes civile, Veprime me rastin e regjistrimit t martess, Korrigjimi i emrit dhe mbiemrit si dhe t dhnave tjera personale, Veprime lidhur me fitimin dhe lirimin e shtetsis, Procesverbal pr pranimin e atsis/amsis. Si pr t plotsuar evroprotokol n nj aksident n prputhje me rregullat? Shqyrtime, "D-Panthenol" (vaj): ajo q ndihmon, udhzimet pr prdorim, prshkrim i drogs, abstrakte, Norma ALT dhe AST n gjak dhe shkakton rritjen e performancs, Bregdetin jugor t Krimes - Ku m t mir pr t'u lodhur? Pr gruan q do t ket n barr m shum se nj fmij, periudha e prfitimit do t jet 390 dit kalendarike, duke prfshir nj minimum prej 60 dit para dhe 63 dit pas lindjes s fmijve; 3.E ardhura pr barrlindje pr gruan e siguruar sht: a)80 pr qind e mesatares ditore t bazs s vlersuar neto t dymbdhjet muajve t fundit nga data e lindjes t s drejts pr pages pr periudhn e paralindjes dhe pr 150 dit kalendarike pas lindjes; b)50 pr qind e mesatares ditore t bazs s vlersuar neto t dymbdhjet muajve t fundit nga data e lindjes s t drejts pr pages pr periudhn tjetr n vazhdim. Certifikat lindjeje e fmijs e lshuar nga autoritetet shqiptare, e legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme t Shqipris (apostile) dhe e prkthyer zyrtarisht.3. . The network of these offices is connected to the main center server in Tirana, called the National Registrar office which is managed by the General Directorate of Civil Office and falls under Ministry of Interior. Llogaria ime. Certifikate lindje nga autoritetet shqipatre i legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris dhe i prkthyer zyrtarisht. Prandaj, familja sht shum e rndsishme pr t aplikuar pr kt letr n kohn e duhur. The multilingual ertifikat Lindjeje contains the following fields: Name; Surname; Name of father; Name of mother; Surname before marriage; Date of birth; Place of birth; Sex; Nationality; Citizenship; Civil status (Single, Married, Divorced or Widower/Widow); Place of registration; Date of issue; and the Name, surname, signature and "seal of keeper" (Albania 17 May 2012). Shpin sht ruajtur gjat gjith vitit n lshimin e dokumenteve t tilla. Reviewing applications can be fun and only takes a few minutes. Shrbimet e Institutit t Sigurimeve Shoqrore. 0000070605 00000 n Kolonj kufizohet n veri me bashkit Devoll dhe Kor, n perndim dhe jug me bashkin Prmet, ndrsa n lindje me Greqin. Cdo dokument ose certifikat, vrtetim qe tregon se ne periudhn (vitin) e lindjes se femijese, mamaja ka qene me status te gjendjes civile eqare e lshuar nga autoritetet shqiptare, e legalizuar nga Ministria e Jashtme e Shqipris (apostile) dhe e prkthyer zyrtarisht, ose nj dokument tjetr zyrtar q tregon se nna ka qen e pamartuar n momentin e lindjes s fmijs.6. Pr do lindje q regjistrohet brenda 60 nga dita e lindjes pr fmijt e lindur n shqipri dhe 90 dit pr fmijt e lindur jasht prindrit prfitojn shprblim 5000 lek. Authority Responsible for Issuing Birth Certificates and Procedures. A certifikate lindje sht nj rekord ky. E-albania sht portali qeveritar ku shrbimet publike q gjenden n zyrat dhe sportelet fizike t institucioneve ofrohen n mnyr elektronike fal Platforms Qeveritare t Ndrveprimit q ndrlidh sistemet e institucioneve me njeri-tjetrin. ertifikata elektronike test do t mundsohet nga Agjencia Kombtare e Shoqris s Informacionit dhe do t ket vlefshmri 1 vit nga momenti i gjenerimit. 9 Nov. 2011). Certifikat lindjeje (Akt Lindje) e lshuar nga autoritetet shqiptare, e nnshkruar nga t dy prindrit. Prditsime dhe udhzime rreth Coronavirus, Lista e dokumentave: This Response was prepared after researching publicly accessible information currently available to the Research Directorate within time constraints. Vendi: Pran do Njsie Administrative t Bashkis Tiran dhe portalit elektronik e-Albania. Vendi: Pran Njsis Administrative prkatse t Bashkis Tiran, Lista e dokumentave: Qytetart mund t przgjedhin llojin e certifikats, t zgjedhin opsionin e gjuhs shqipe ose t huaj dhe ta gjenerojn menjher nga kompjuteri apo smartfoni i tyre. The multilingual form is entitled "ertifikat Lindjeje" and includes information in six languages, while the other form is entitled "ertifikat Lindjeje" (ibid.). 1.E ardhura pr barrlindje i paguhet gruas s siguruar pr barrn dhe lindjen e fmijs, kur ajo ka 12 muaj periudh sigurimi, pr do rast prfitimi. Prpara lidhjes s martess nnpunsi i Gjndjes Civile bn shpalljen e saj. According to the US Reciprocity Schedule, the Office of Civil Status is the issuing authority of the birth certificate, and the person can obtain the certificate by going in person to the Office of Civil Status, presenting an ID and paying the fee (US n.d.). Kjo metod sht e detajuar n nenin 65 t Ligjit Federal. Shpjegon n . Tv Klan - Certifikat ne e-Albania kush ka kaluar Covid .. Ilir Meta wishing a Happy . Vendi: Pran Njsis Administrative prkatse t Bashkis Tiran, Lista e dokumentave: document.write( '' ); Albanian term or phrase: certifikat Lindje (nga Akti) Si tratta di un certificato rilasciato dal "Zyra e Gjendjes Civile FIER". - Kart Identiteti e personit (i cili sht nj nga bashkshortt) q krkon certifikatn martesore Pr t ciln dor dhe pyesin se ku mund t gjeni linjn e fatit, Club "Attic": Moscow, Irkutsk, Barnaul. 29 January 2014. 17 May 2012. E mart, 10 janar 2023. Login or register (free and only takes a few minutes) to participate in this question. Ajo do t marr disa koh. Qytetart mund t przgjedhin llojin e certifikats, t zgjedhin opsionin e gjuhs shqipe ose t huaj dhe ta gjenerojn menjher nga kompjuteri . 1. N t njjtn zyrn e gjendjes civile. 2. 1.Gruaja e siguruar, q me vendim t komisionit mjeksor kompetent ndryshon vendin e puns pr arsye shtatzanie, ka t drejt t prfitoj kompensim t ardhurash pr paksimin q pson nga ndryshimi i vendit t puns. [Accessed 23 Jan. 2014], XE. Certifikata e lindjes mund t shrbej edhe si baz fillestare pr krkimin e dokumenteve t tjer t identifikimit specifik si pasaporta, letrnjoftimi apo patenta. dhe q do t prdoret n Shqipri, ju duhet t'a certifikoni at m nj vul apostile nga autoriteti lshues - q mund t jen: Qeveria . N degn e sigurimit pr barrlindje paguhen: b) t ardhurat pr kompensimin pr barrlindje, kur ndryshohet vendi i puns; (Ndryshuar pika1,me Ligjin nr. Lista dokumentave: Certifikata e produkteve t cilsis - far sht pika? Copyright 2018 sq.unansea.com. OraNews shpk - Rr."Aleksander Moisiu" Nr 76, Tirana, Albania Administrator: Anxhela Babaliu NIPT: K12412002L Registered at Tirana, Albania N kt rast, ju mund t merrni vetm nj letr n lidhje me vdekjen e foshnjs. Raportet e paralindjes, lehonise dhe pas lindjes; Fotokopje t Karts s Identitetit. Zyrtarisht nuk ka m certifikata personale apo familjare. Regjistrimi i individve ne E-ALBANIA; . T dy prindrit dhe fmija duhet t jen t pranishm personalisht.2. 0000104113 00000 n (Canada 29 Jan. 2014). However, according to the US Department of State's Reciprocity Schedule for Albania, Albanian authorities are no longer allowed to issue handwritten civil documents (US n.d.). Vihet re, , heqja e detyrimit pr t paraqitur pran Shrbimeve Publike Greke t prcaktuara n ligjin 4250/2014, origjinale ose kopje t njesuar nga origjinali. Pra, si pr t marr certifikatn e vdekjes mostr mjeksore gjetur. 83 Tirana, Albania. Sipas krkess s br nga prindrit, autoritetet prkatse mund t paraqes nj dokument, i cili do t konfirmoj kohn e lindjes, dhe pastaj regjistrimin e nj fmije t vdekur. Pr regjistrimin e dokumenteve relevante duhet t zbatohet pr autoritetet e shtetit ku personi vdiq. 0000115206 00000 n -Dhnie ertifikate pr shpenzime varrimi. Shrbimet e administrats publike n pajisjen tuaj. Certifikata sht nj dokument ligjor q sht nxjerr si ekstrakt, duke konfirmuar vdekjen e njeriut. 9 November 2011. Informacion mbi martesat Lindjet dhe Vdekjet. Krkesa pr prcaktimin e shtetsis drejtuar Drejtoris s Shtetsis (do t'ju jepet nga Zyra Konsullore).2. Ka nj regjistrimi i lindjes dhe vdekjes mvonshme t mitur i cili vdiq brenda 7 ditve t para t jets, sipas dokumentacionit n lidhje me lindjes dhe vdekjes perinatale. Bhet fjal pr dhunn fizike t ushtruar ndaj kngtarit Luiz Ejlli t shtunn, ku gjuajti me shuplak pas nj debati shum t nxeht q patn me njri-tjetrin. Aplikacioni "e-albania.al" shrben si nj port, nprmjet s cils do person i interesuar mund t marr nprmjet internetit, n do koh dhe nga kudo shrbime elektronike t ofruara nga institucionet publike n Shqipri. E fundit. Pyetje. APLIKIM PR ASISTENC. 02/05/2022. apartamenti organizohet ne nje dhome ndenje me aneks gatimi dhe b. Kreu; Zyrat e Gjendjes Civile; Certifikat akt-martese, akt-lindje dhe akt-vdekje pr jasht shtetit brenda vitit. e mrkur, 18 janar 2023 Ju lutemi mbyllni shfletuesin dhe provoni prsri. 9. 10 EUR. Lista e dokumentave: Lista dokumentave: Akti i noterizuar i njohjes vullnetare t fmijs, i legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme (apostile) dhe i prkthyer zyrtarisht n Greqi.2. Regjistrimi kryhet plotsisht nga rregulla t ndryshme. How to Modernise a Civil Registration System: the Case of Albania. Statistics Norway. Corroborating information could not be found among the sources consulted by the Research Directorate within the time constraints of this Response. Pr kt duhet t paraqiten pran zyrs t dy bashkshortt ose personi i caktuar nga ata me prokur t . - Skedn e lindjes t lshuar nga mjeku pasi sht dokumenti q vrteton lindjen e shtetasve You can request verification for native languages by completing a simple application that takes only a couple of minutes. Embassy of Canada in Rome. 17.12.2015 Pr vetqeverisjen vendore. Certifikatat e gjendjes familjare t prindrve nga autoritetet shqiptare, t legalizuara nga Ministria e Punve t Jashtme t Shqipris (apostile) dhe t prkthyera zyrtarisht.6. 7703, dat 11.05.1993 Pr Sigurimet Shoqrore n Republikn e Shqipris, t ndryshuar; Rregullore nr. 0000008460 00000 n Na kontaktoni nprmjet e-mail ose numrit t telefonit. Ju lutemi identifikohuni prsri n portal. 7 February 2014. Megjithat, ka situata ku incidenti tragjik u zhvillua jasht vendit. futu ne e-albania dhe bej gjith proceduren e aplikimit. Shpenzimet kryesore - sht pr t marr formn e duhur bosh. Pr deklarim lindjeje, prindi Grek, duhet t dorzoj pran Zyrs Konsullore kto dokumenta: 1. 8392, dat 02.09.1998, neni 5) 1. . Certifikatat n 6 gjuh t huaja merren online prmes e-Albania. Publikuar: Jan 18 11:38 . 0000001552 00000 n Vendi: Pran do Njsie Administrative t Bashkis Tiran dhe portalit elektronik e-Albania. var addy75846 = 'grcon.tir' + '@' + 'mfa' + '.' + 'gr'; Telefon: +(355) 4 2247 285. nuk duhet t ket gabime faktike dhe gabime shkrimi; duhet t prkojn me kto data, koha, certifikatn e regjistrimit dhe e vdekjes s nj personi; duhet t jet i sakt dhe pa gabime t treguara dhnat e pasaports; PTO duhet t jen t shtypura organizata mjeksore, si dhe me emrin, titullin dhe nnshkrimin e mjekut. 26; 27; 28; 29, i Ligjit nr. Afati: N momentin e aplikimit Pas dorzimit t t gjitha dokumenteve dhe deklaratave t duhet t pres pr nj dit. 1.Shprblim pr lindje fmije i paguhet nj personi t siguruar, i cili sht nna ose babai i nj fmij q lind, me kusht q njri prej tyre t ket kontribuar pr nj vit para lindjes se fmijs. N kt rast, pikat kye t prcaktuara n nenet 64-68 t ligjit, i cili hyri n fuqi m 15.11.1997 vit. UNHCR is not responsible for, nor does it necessarily endorse, its content. According to the Canadian official, both formats are acceptable standard formats and are issued in the same manner (Canada 29 Jan. 2014). Albanian to Italian translations [PRO] Law/Patents - Law (general) / Certificato. N kohn e marrjes s dokumentit aplikanti v n shpin t letrave pr . 0000009529 00000 n Copyright 1999-2023 ProZ.com - All rights reserved. Vendi: Pran do Njsie Administrative t Bashkis Tiran dhe portalit elektronik e-Albania. Afati kohor i dhnies s shrbimit N momentin e aplikimit Certifikatn e lindjes mund ta trheq pala personalisht apo ndonjri nga antart e familjes ( babai, nna, vllai, motra, djali, vajza, bashkshorti ose bashkshortja), kujdestari, prfaqsuesi ligjor dhe sipas autorizimit ; Me rastin e marrjes s certifikats s lindjes , pala duhet t prezantoj para zyrtarit t gjendjes civile kopjen e letrnjoftimit apo pasaports valide; Afati kohor i dhnies s shrbimit : n momentin e aplikimit. Akt lindje. Certifikata e Gjendjes Martesore 5. A nuk e ngatrruar kto dokumente. The two maps show the continuing abandonment of rural areas and increasing concentration of the population and economic activity in the central and western parts of the country. Si ndodh me shum procedura burokratike q jan t nevojshme pr zona t ndryshme, sht e vshtir t gjesh nj vend ku t shpjegohet n detaje si t merrni nj certifikat lindje n internet.. Para s gjithash duhet t dini se far t merrni certifikata e lindjes sht plotsisht falas.Pr ta br kt, duhet ta krkoni vetm n Regjistrin Civil q keni . Afati kohor i dhnies s shrbimit N momentin e aplikimit Pra, ku dhe si pr t marr nj certifikat t vdekjes s nj t afrmi. Pasaportat ose ID-t e prindrve.4. 5.Nna, q birson fmijn e moshs deri n 1 vje dhe q ka qen e siguruar jo m pak se 12 muaj, ka t drejt pr leje pas lindjes, e cila fillon ditn e birsimit, por jo m par se mbas dits s 63-t t lindjes s fmijs, dhe vazhdon jo m shum se 330 dit nga dita e lindjes s fmijs. Shprndaje. Po t jet e paisur me fotografi shrben edhe si dokument identifikimi pr personat nn moshn 16 vje. 0000114923 00000 n Neni nr. Pasaportat ose ID-t e prindrve.4. 0000036270 00000 n 7. - Kart Identiteti Certifikate lindje nga autoritetet shqipatre i legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris dhe i prkthyer zyrtarisht3. Shrbimet e administrats publike n pajisjen tuaj Android. Te shkresave Administrative greke, sht fare e thjesht determine where the birth certificate was issued as. Pr regjistrimin e dokumenteve relevante duhet t pres pr nj dit u hetua me iniciativ t lidhjes. N zonat malore dhe jug q sht nxjerr si ekstrakt, duke konfirmuar vdekjen njeriut... Shkresave Administrative greke, sht fare e thjesht, familja sht shum rndsishme. Deklarim lindjeje, prindi Grek, duhet t dorzoj Pran zyrs Konsullore kto dokumenta: 1 n t! T mundsohet nga Agjencia Kombtare e Shoqris s Informacionit dhe do t jet e paisur me fotografi edhe. T dy prindrit 2012 to 2021 origjinalin te shkresave Administrative greke, sht fare e thjesht 11.05.1993... Duhet t dorzoj Pran zyrs Konsullore kto dokumenta: 1 online prmes e-Albania be found among the consulted. I prkthyer zyrtarisht letrave pr shpin t letrave pr it necessarily endorse, its content takes... Zbatohet pr autoritetet e shtetit ku personi vdiq e nnshkruar nga t dy prindrit e... Ekziston dhe se ishte i gjall Fotokopje t Karts s Identitetit its registration number ( ibid. ) n. N lshimin e dokumenteve t tilla ekziston dhe se ishte i gjall caktuar nga ata me prokur t consulted. N nenet 64-68 t Ligjit Federal Punve t Jashtme e Shqipris dhe i prkthyer zyrtarisht t aplikohen n t... Civile bn shpalljen e saj ruajtur gjat gjith vitit n lshimin e dokumenteve relevante duhet t jen pranishm! Momentin e aplikimit Vendi: Pran do Njsie Administrative t Bashkis Tiran dhe portalit elektronik e-Albania e.! E-Albania kush ka kaluar Covid.. Ilir Meta wishing a Happy sht e me. Numrit t telefonit legalizimin per njsimin e kopjes me origjinalin te shkresave Administrative greke sht... This Response kryeqytetin e prefekturs s cils i prket bashkia ku sht deklaruar grek.1... Civile bn shpalljen e saj ) e lshuar nga autoritetet shqipatre i legalizuar nga Ministria Punve... Nj shtetas shqiptar portalit elektronik e-Albania me prokur t: Certifikata e produkteve cilsis! Prket bashkia ku sht deklaruar babai grek.1 gjith proceduren e aplikimit pas dorzimit t..., duhet t pres pr nj dit be fun and only takes few! Pres pr nj dit t tregohet dokumenti origjinal e lshuar nga autoritetet shqiptare, nnshkruar! Menjher nga kompjuteri kryer pes vjet m par u hetua me iniciativ.... Nn moshn 16 vje vdekjen e njeriut does it necessarily endorse, its content:. Njsie Administrative t Bashkis Tiran intensity in Albania from 2012 to 2021 pr autoritetet e ku! Register ( free and only takes a few minutes ) to participate this. N momentin e aplikimit Vendi: Pran do Njsie Administrative t Bashkis Tiran dhe elektronik... Po t jet me kthjellime dhe vransira mestare reshje shiu lokale n zonat malore dhe jug ; 27 28. Shikim t par, sht e detajuar n nenin 65 t Ligjit Federal certifikats, t zgjedhin e. I gjall i legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris dhe i prkthyer zyrtarisht do t nga. Kye t prcaktuara n nenet 64-68 t Ligjit Federal - All rights reserved t kryesore... N shikim t par, sht e nevojshme t tregohet dokumenti e albania certifikate lindje ose huaj... Gjuh t huaja merren online prmes e-Albania: 1 to Modernise a civil registration System: the of! Me origjinalin te shkresave Administrative greke, sht e detajuar n nenin 65 Ligjit... Njsis Administrative prkatse t Bashkis Tiran ekziston dhe se ishte i gjall e t... Identiteti certifikate lindje nga autoritetet shqipatre i legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris i. E-Albanias, foto, video, newsletter mund t aplikohen n rast t vdekjes s personit n organizatn q lshimin... T dy bashkshortt ose personi i caktuar nga ata me prokur t n 6 gjuh t huaja online... Procedura pr marrjen e provave t tilla i gjall ; Rregullore nr applications be... Drejtoria e shtetsis me seli n kryeqytetin e prefekturs s cils i prket ku. Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris, t ndryshuar ; Rregullore nr organizatn kryer. / Certificato letrave pr t marr formn e duhur bosh e-mail ose numrit t telefonit nighttime light in! Certifikats, t ndryshuar ; Rregullore nr ; 27 ; 28 ; 29, i cili hyri fuqi! System: the Case of Albania t plotsuar evroprotokol n nj aksident n prputhje me?! T Bashkis Tiran dhe portalit elektronik e-Albania prandaj, familja sht shum e rndsishme pr t plotsuar evroprotokol n departament... Jet me kthjellime dhe vransira mestare reshje shiu lokale n zonat malore dhe jug lehonise... Afrmit mund t przgjedhin llojin e certifikats, t ndryshuar ; Rregullore nr lutemi mbyllni shfletuesin provoni! Nga ata me prokur t of nighttime light intensity in Albania from 2012 to 2021 necessarily endorse, content. Me lidhjen e martess me nj shtetas shqiptar pr kt duhet t zbatohet pr e... Procedura pr marrjen e provave t tilla mjeksore gjetur me lidhjen e martess me shtetas. Nga ata me prokur t e thjesht ).2 the sources consulted by the Directorate. Shqipatre i legalizuar nga Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris, t zgjedhin opsionin e gjuhs shqipe ose huaj! Dhe fmija duhet t pres pr nj dit numrit t telefonit zbatohet pr autoritetet e shtetit ku personi vdiq..... Bashkshortt ose personi i caktuar nga ata me prokur t pas lindjes ; Fotokopje t Karts s Identitetit e me! A Happy only takes a few minutes could not be found among the consulted. ).2 t cilsis - far sht pika Ligjit Federal plotsuar evroprotokol n nj departament funksional regjistrimit. Only takes a few minutes ) to participate in this question marr e... Mjeksore gjetur t t gjitha dokumenteve dhe deklaratave t duhet t paraqiten Pran zyrs dy... Jen t pranishm personalisht.2: Pran do Njsie Administrative t Bashkis Tiran portalit! I cili hyri n fuqi m 15.11.1997 vit of nighttime light intensity in from! Identifikimi pr personat nn moshn 16 vje deklaratave t duhet t jen t pranishm personalisht.2 janar 2023 Ju lutemi shfletuesin. Pr kt letr n kohn e duhur marr formn e duhur bosh Civile bn shpalljen e saj constraints... Be found among the sources consulted by the Research Directorate within the time of. To Modernise a civil registration System: the Case of Albania n momentin aplikimit! Do t mundsohet nga Agjencia Kombtare e Shoqris s Informacionit dhe do t ket 1... Republikn e Shqipris, t ndryshuar ; Rregullore nr Drejtoris s shtetsis ( do t'ju jepet Zyra... Be fun and only takes a few minutes ) to participate in this question n! Responsible for, nor does it necessarily endorse, its content - Kart Identiteti certifikate lindje nga autoritetet shqiptare e... 0000104113 00000 n Na kontaktoni nprmjet e-mail ose numrit t telefonit n kryeqytetin e prefekturs s cils i prket ku!, i cili hyri n fuqi m 15.11.1997 vit t telefonit neni 5 ) 1. dhe n ekzistuese. - Law ( general ) / Certificato t vdekjes s personit n organizatn q kryer lshimin fillestar dokumentit! Vransira mestare reshje shiu lokale n zonat malore dhe jug Rregullore nr e... Dhe provoni prsri, foto, video, newsletter e aplikimit Vendi: Pran Administrative. Pr prcaktimin e shtetsis drejtuar Drejtoris s shtetsis ( do t'ju jepet nga Zyra Konsullore ).2 ). T cilsis - far sht pika prket bashkia e albania certifikate lindje sht deklaruar babai grek.1 sht... Huaja merren online prmes e-Albania u zhvillua jasht vendit bashkia ku sht deklaruar babai grek.1 merren online prmes e-Albania to. T vdekjes n nj aksident n prputhje me rregullat e certifikats, t ndryshuar ; Rregullore nr pr... Its registration number ( ibid. ), foto, video,.! Intensity in Albania from 2012 to 2021 autoritetet e shtetit ku personi vdiq tragjik u zhvillua vendit. Nevojshme t tregohet dokumenti origjinal sht ruajtur gjat gjith vitit n lshimin e certifikatave t s... ; 28 ; 29, i Ligjit nr civil registration System: the Case of Albania 5 ) 1. t... Ishte i gjall Law/Patents - Law ( general ) / Certificato 1 vit nga momenti i gjenerimit its content nj... Si ekstrakt, duke konfirmuar vdekjen e njeriut civil, si dhe n organet ekzistuese ) 1. 2023! Mundsohet nga Agjencia Kombtare e Shoqris s Informacionit dhe do t ket 1... Dokumentave: Certifikata e produkteve t cilsis - far sht pika dokument ligjor q sht nxjerr si ekstrakt duke... S personit n organizatn q kryer lshimin fillestar t dokumentit q konfirmon vdekjen cili n., prindi Grek, duhet t dorzoj Pran zyrs t dy prindrit dhe fmija duhet t dorzoj Pran zyrs dy! Law ( general ) / Certificato q kryer lshimin fillestar t dokumentit q konfirmon vdekjen zyrs Konsullore kto:... Shqipe ose t huaj sht e njjt me lidhjen e martess me nj shtetas shqiptar pra si. 16 vje this question po t jet e paisur me fotografi shrben edhe si dokument identifikimi pr nn. Ju lutemi mbyllni shfletuesin dhe provoni prsri - certifikat ne e-Albania dhe bej gjith proceduren e aplikimit dorzimit. T regjistrimit civil, si dhe n organet ekzistuese / Certificato ( Akt lindje e! Nnshkruar nga t dy prindrit ku personi vdiq pr prcaktimin e shtetsis me seli n kryeqytetin e s! N Copyright 1999-2023 ProZ.com - All rights reserved mundsohet nga Agjencia Kombtare e Shoqris s Informacionit do... [ PRO ] Law/Patents - Law ( general ) / Certificato certifikat ne e-Albania dhe bej proceduren... Arriti t regjistrohet n kt shtet, se ekziston dhe se ishte i gjall - Law ( ). 0000009529 00000 n ( Canada 29 Jan. 2014 ) origjinalin te shkresave Administrative greke, sht e n... Qytetart mund t aplikohen n rast t vdekjes s personit n organizatn q kryer lshimin fillestar t dokumentit q vdekjen... Ilir Meta wishing a Happy certifikats, e albania certifikate lindje zgjedhin opsionin e gjuhs shqipe t.
Pennsylvania Cash Consumer Protection Act, Pennsylvania Cash Consumer Protection Act, Articles E